SPOLUPRÁCA SO MNOU

Keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté !

 

 

 

V najbližších riadkoch Vám priblížim, ako prebieha spolupráca so mnou a aké služby poskytujem mojim klientom.

 

 

 

1. NEZÁVÄZNÉ STRETNUTIE PRIAMO NA NEHNUTEĽNOSTI

Úplne prvým krokom je nezáväzné stretnutie priamo na nehnuteľnosti, ktorá má byť predmetom predaja (samozrejme v čase Koronavírusu za dodržania prísnych hygienických opatrení). Je vrcholne neprofesionálne, neetické a laxné ponúkať nehnuteľnosť, ktorú maklér ani nevidel - áno, aj takí sú.

Od prvého kontaktu s nehnuteľnosťou na ňu pozerám očami kupujúceho, ako ju bude vnímať, ako na neho bude pôsobiť v čom bude vidieť pozitíva a čo bude naopak vnímať ako negatívum, aby sme sa vedeli pripraviť na jeho reakcie.

Zároveň spoznám Vaše potreby, dôvody predaja, priority, ciele a detailne Vám predstavím spôsob mojej práce, čo a ako spravím preto, aby som Vašu nehnuteľnosť predal za čo najlepšiu cenu a v čo najkratšom čase a ukážem Vám prečo je pre Vás výhodné spolupracovať práve so mnou.

 

2. KOMPLEXNÁ KONKURENČNÁ ANALÝZA TRHU

Po prvotnej detailnej inšpekcii nehnuteľnosti nasleduje veľmi dôležitá časť prípravného procesu na predaj samotný a síce KOMPLEXNÁ KONKURENČNÁ ANALÝZA TRHU.

V tomto kroku detailne spoznám konkurenciu, koľko konkurenčných nehnuteľností je aktuálne na trhu, kde sa nachádzajú, v akom sú stave, či vôbec sú konkurenciou a ak áno ako silnou konkurenciou sú v porovnaní s Vašou nehnuteľnosťou.

Na základe tejto analýzy následne nastavíme predaj tak, aby sme skutočne predávali našu nehnuteľnosť a nepomáhali predávať cudziu. Je dôležité, aby sa potenciálny kupujúci rozhodol zaujímať a nakoniec kúpiť Vašu nehnuteľnosť, nie konkurenčnú.

Všetky tieto údaje sú iba časťou informácii, ktoré následne použijem k čo najpresnejšiemu určeniu maximálnej možnej, avšak zároveň reálnej trhovej a konkurencieschopnej predajnej ceny nehnuteľnosti.

Tu sa trochu zastavím... 

...možno sa práve čudujete, prečo a načo je potrebná toľká "diagnostika." Veď  stačí, keď nafotím a dám na internet. 

Vysvetlím to otázkou. Myslíte si, že napríklad Peťo SAGAN by vyhrával preteky bez dôkladnej prípravy, bez dôkladnej analýzy súpera ... ? Predaj nehnuteľnosti je tiež pretekom. Ja predávam každú nehnuteľnosť ako svoju vlastnú a chcem vyhrávať. Chcem z predaja vyťažiť maximum. Vy chcete vyhrávať tiež? Tak to si budeme rozumieť a sme na najlepšej ceste k úspešnému predaju.

 

3. FINÁLNE STRETNUTIE (alebo telefonická / emailová komunikácia)

Následne si dohodneme druhé stretnutie (telefonát), kde Vám predložím aktuálny odhad predajnej ceny s odôvodnením, reálnymi konkurenčnými ponukami a návrhom individuálnej predajnej stratégie.

Ak sa zhodneme, dohodneme si podmienky spolupráce a v rámci dohodnutej provízie vám poskytnem následovné služby:

1.  Vašu nehnuteľnosť tzv. "zabalím do pozlátka" obal totiž predáva. Čo to znamená? 

  • FOTOGRAFIE nehnuteľnosti PROFI technikou a postprodukcia fotografií pred prezentáciou.
  • VIZUALIZÁCIA pred a po rekonštrukcii, v prípade staršej nehnuteľnosti vrátane zamerania pôdorysu.
  • VIDEO OBHLIADKA - prečo? Info nájdete TU.

2.   Marketing "BULDOZÉR"                                                                              

Nič nenechám na náhodu, žiadne čakanie, čo sa udeje. Zabezpečím masívny aktívny marketing zameraný na aktívnych i pasívnych kupujúcich, vďaka ktorému sa o predaji vašej nehnuteľnosti dozvie aj ten, kto nechce.

  • LOKÁLNY MARKETING - distribúcia informácie o predaji v okolí nehnuteľnosti (70% kupujúcich má súvis s lokalitou predávanej nehnuteľnosti).
  • Zviditeľnenie nehnuteľnosti PÚTAČOM (marketing zameraný na pasívnych kupujúcich).
  • INZERCIA na cca 150 platených a najnavštevovanejších portáloch (TOPREALITY, NEHNUTELNOSTI...).
  • PROPAGÁCIA prostredníctvom inovatívnych kanálov Facebook, Google.
  • SPOLUPRÁCA so 168-mi maklérmi a využívanie ich databáz záujemcov o kúpu (pri bežnom predaji nemožné).
  • Pravidelná KOMUNIKÁCIA o stave predaja, obhliadkach, výsledkoch... neustále viete, čo sa deje.

Videoobhliadke/vizualizácii sa začínam venovať ako poslednej, pretože jej tvorba je najzdĺhavejšia a počas jej tvorby nám už pracuje inzercia. V priebehu inzerovania spolu komunikujeme a po jednom až dvoch týždňoch (ak v tom čase už nie je nehnuteľnosť rezervovaná) vám emailom zašlem štatistiku prístupov inzerátu.

Pred prvou návštevou klienta si dohodneme spôsob obhliadok nehnuteľnosti. Ak je neobývaná, tak je ideálne, keď mi zveríte kľúče od nehnuteľnosti. Vás časovo nezaťažujú obhliadky a ja sa môžem prispôsobiť klientovým možnostiam.

Môžete sa obhliadok zúčastňovať aj vy. No nevýhody tohto spôsobu sú, že termín obhliadky musíme prispôsobiť trom stranám a klient sa s vami na stretnutí často púšťa do rozhovoru o cene, ešte pred rozhodovaním sa o kúpe, čo je kontraproduktívne.

Ak v nehnuteľnosti stále bývate, tak máme tiež dve možnosti. Pred obhliadkou vybehnete na kávičku alebo na prechádzku. Po obhliadke vám zavolám a následne zhodnotíme klientov záujem.

Druhá možnosť je tiež s vašou účasťou, ale taktiež so spomínanými nevýhodami. Samozrejmosťou je, že vám pred každou obhliadkou včas zavolám, aby ste stihli nehnuteľnosť pripraviť.

Keď už máme kupujúceho, tak náš advokát vypracuje rezervačnú zmluvu a po zložení zálohy kupujúcim vypracuje kúpnopredajnú zmluvu s návrhom na vklad. Ak sa jedná o byt, požiadame správcu bytu o vyčíslenie nedoplatkov.

Kupujúci uhradí kúpnu cenu dohodnutým spôsobom (vinkulácia účtu, notárska úschova). Všetky dokumenty vložíme na kataster a po vystavení listu vlastníctva na kupujúceho budú finančné prostriedky uvoľnené na váš účet.

Dohodnite si NEZÁVÄZNÚ ODBORNÚ KONZULTÁCIU ZDARMA a ukážem Vám ako predám aj Vašu nehnuteľnosť

 ”Pri kúpe bytu som spolupracoval s p. Vladimírom Sabolom. Kompletný servis počínajúc obhliadkami, rezervačnou zmluvou, hypotékou, končiac prepismi energii, správcovi, katastrálnom úrade bolo profesionálne zorganizované a zabezpečene. Veľmi oceňujem úsporu môjho času, byrokracia vybavená bez jediného dňa dovolenky :-)“ 

Ing. Dedina Miroslav kupujúci

Dobrý deň. Chceli by sme sa touto formou poďakovať za pomoc pri predaji našej nehnuteľnosti, za seriózny a profesionálny prístup pána Sabola Vladimíra. Celý čas sme boli v kontakte, informoval nás o všetkom dôležitom. Prajeme jemu a spoločnosti PROFI REALITY Sabol veľa úspechov a vrelo odporúčame ďalším klientom.

Manželia Kočišoví predávajúci

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.